مزایای برش لیزری فلزات

  • دقت بسیار بالا: در روش برش لیزری فلزات از آنجا که ضربه ای به محل برش وارد نمی شود، له شدگی در جداره های برش بوجود نخواهد آمد.
  • سرعت بسیار زیاد: لیزر بسیار سریع می تواند، فلزات را برش دهد و در زمانی کوتاه حجم زیادی از فلزات برش داده خواهند شد. یک لیزر می‌تواند تا ۳۰ برابر سریع‌تر از یک اره استاندارد باشد.
  • برش انواع فلز: دستگاه برش لیزری فلزات می تواند انواع فلز مانند، ورق آهن، آلومینیوم، فولاد، استیل، مس، برنج و گالوانیزه رو برش دهد. حتی برش لیزری را می توان بر موادی دیگر مانند چوب و لاستیک انجام داد.
  • ضایعات کم: از آنجا که قطر لیزر در دستگاه برش لیزری فلزات بسیار کم است و همین طور ضربه ای فیزیکی به ورق فلزی وارد نمی شود، ضایعات بسیار کمی نسبت به روش های دیگر مانند پانچ سی ان سی تولید می شود.
  • زیبایی نهایی محصول: برخلاف روش های سنتی و دستی، از ابتدای شروع عملیات برش تا پایان کار، پرتو لیزر به صورت مداوم و یکنواخت عمل برش را انجام می‌دهد، بنابراین دقت کار افزایش می‌یابد.
  • سهولت در به‌کارگیری: دستگاه برش لیزر فلزات، عملیات برش را توسط برنامه کامپیوتری سی ان سی انجام می دهد و کمترین استفاده از اپراتور دستگاه در حین عملیات برش لیزری فلز می شود.

 

برش لیزری فلزات

ویژگی‌ دستگاه های برش لیزری فلزات شرکت نور پایتخت

دستگاه های برش لیزری فلزات شرکت نور پایتخت ساخت کشور ژاپن می باشند. این دستگاه ها بسیار پرقدرت، سریع و دقیق هستند. این دستگاه ها قابلیت ایجاد سوراخ های بسیار ریز و در حد صدم میلیمتر را دارند. شرکت نور پایتخت، با دارا بودن تیمی مجرب و حرفه ای و دستگاه های بسیار پیشرفته ژاپنی قادر به انجام همه نوع عملیات برش لیزری فلزات می باشد. در شرکت نور پایتخت ما به دنبال یک رابطه همیشگی و برد-برد در تجارت و همکاری با مشتریان مان هستیم.

برش لیزری چگونه کار می کند؟

در روش برش لیزری فلزات، از اشعه لیزر برای برش فلز استفاده می شود. معمولا از این فناوری در صنایع تولید خودرو، نظامی، ساختمانی، هوافضا، پزشکی، آزمایشگاهی و پژوهشی استفاده می شود. اشعه لیزر از یک هد تولید اشعه لیزر پرقدرت به بیرون پرتاب شده و پس از برخورد به فلز موجب ذوب و یا تصعید یا بخار شدن فلز می شود و ضایعات بوجود آمده توسط فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود. بزرگترین مشکل این روش مصرف برق بسیار بالای این دستگاه برای تولید اشعه لیزر می باشد.  واژه لیزر به معنی «تقویت نور به روش گسیل القایی تابش» است که مخفف این کلمه انگلیسی می باشد. Laser = Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation. تفاوت لیزر با نور معمولی در شدت زیاد و مستقیم بودن آن است که باعث قدرت بسیار زیاد اشعه لیزر می شود. برای تولید اشعه لیزر یک منبع لیزر، امواج نور را در یک فرکانس متمرکز کرده و به بیرون پرتاب میکند.  پرتوهای نور لیزر از نسبت به نورهای دیگر موازی ترند. تمام بخش های اشعه لیزر در یک جهت خاص بوده و به این ترتیب پرتو بسیار نامحسوس خم می شود. با یک دستگاه لیزر نسبتا قوی می توان در فاصله یک کیلومتری را با نقطه ای به شعاع حدود 60 میلی متر روشن کرد که بسیار کوچک و متمرکز محسوب می شود.  از آن جا که نور لیزر کاملاً موازی است می تواند در ضخامت های خیلی کم هم متمرکز شود و در محل تمرکز نور انرژی به قدری زیاد می شود که می توان از آن حتی برای برش فلزات استفاده کرد.

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
برش لیزری فلزات
Author Rating
51star1star1star1star1star
Close Menu