تابلو روان یک ابزار نمایش دهنده اطلاعات دیجیتالی است که امروزه به عنوان یک روش تبلیغات الکترونیکی و همچنین آگاهی دهنده در سر درب فروشگاه‌ها، فرودگاه‌ها، پمپ بنزی و بسیاری از مکان‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد و به آن تلویزیون شهری نیز کفته می شود. هدف اصلی استفاده از تابلو روان جلب توجه افرادی است که از محدوده فروشگاه یا مکان آن‌ها عبور می‌کنند. بیشتر صاحبان چنین مکان‌هایی در تابلو روان نصب شده، نام محل، شعار، آدرس شعبه و غیره را نمایش می‌دهند. حالت نمایش اطلاعات در تلویزیون شهری متحرک است و این بستگی به سلیقه خود فرد دارد که از کدام روش استفاده کند. چشمک زن بودن و نمایش خط به خط، دو حالت اصلی نمایش اطلاعات در تابلو روان هستند. در واقع در ساختار فیزیکی چنین تابلوهایی، دیودهای نوری قرمز رنگی قرار گرفته است که با خاموش یا روشن شدن مداوم و سریع آن‌ها، شما می‌توانید جمله یا عکس آگهی را مشاهده کنید. برای خرید تابلو روان و یا استعلام قیمت تابلو روان با کارشناسان ما در شرکت نور پایتخت تماس بگیرید.

تابلو روان

انواع ماژول تابلو روان

تابلو های روان از لحاظ ضد آب بودن به سه نوع OUTDOOR , SEMI OUTDOOR , INDOOR تقسیم می‌شوند.

 • ماژول Outdoor: این نوع ماژول کاملا در برابر باران و نور خورشید مقاوم است.
 • ماژول Semi Outdoor: این نوع ماژول به نور خورشید مقاوم است اما در برابر باران آسیب پذیر است.
 • ماژول Indoor: این نوع ماژول در برابر باران و نور خورشید مقاوم نیست.

از انواع دیگر تابلو روان، می توان به مدل LED ال ای دی و فول کالر اشاره کرد.

اجزای تشکیل دهنده تابلو روان

 1. ماژول ال ای دی

اولین و اصلی‌ترین بخش تشکیل دهنده تلویزیون شهری است و وظیفه آن، نمایش جملات و عکس‌هایی است که شما آن‌ها در این تابلوها مشاهده می‌کنید. در واقع ماژول شامل بلوک‌هایی از ال ای دی است که توسط کابلی به نام فلت و به صورت سری بسته می‌شوند. ماژول‌ها به صورت تک رنگ و سه رنگ در بازار عرضه می‌شوند.

 1. منبع تغذیه

از منبع تغذیه به منظور تبدیل برق شهری 220 ولت AC به ولتاژ متناسب ماژول که 5 ولت DC است، مورد استفاده قرار می‌گیرد. نبود این منبع تغذیه باعث فشار بیش از حد به ماژول‌ها و سوختن آن‌ها می­شود.

 1. برد کنترل

برد کنترل همان وسیله‌ای که نمایش اطلاعات را بر اساس برنامه زمانی خاص تنظیم کرده و نمایش می‌دهد. کنترل این برد با استفاده از یک نرم افزار انجام می شود که به کاربر عادی امکان تغییر متن دلخواه خود را می‌دهد و دیگر نیازی به متخصص برای برنامه ریزی مجدد نیست.

 1. فریم

فریم همان قاب تابلو روان است که اجزای سازنده از جمله ماژول، منبع تغذیه، برند کنترل و غیره در آن قرار می‌گیرد. از آنجا که فریم‌ها در مجاورت مستقیم هوا هستند، از این رو کیفیت آن‌ها بیش از هر چیزی باید مورد توجه قرار بگیرد تا در مواقعی که هوا بارانی یا سرد است، آسیبی به قطعات داخلی وارد نشود.

مزایای تابلو روان

 • اطلاعات به صورت متحرک نمایش داده می شود که باعث جلب توجه بیشتر افراد می شود.
 • نیازی به ولتاژ بالا برای تأمین برق تلویزیون شهری نیست.
 • شخص می‌تواند با استفاده از نرم افزار مخصوص هر نوع جمله یا عکسی را نمایش دهد.
 • دارای قابلیت ضد آب بوده و از این رو می‌توان در هر شرایط آب و هوایی مورد استفاده قرار داد.
 • عمر مفید آن نسبت به تابلوهای معمولی بالا بوده و فقط با یک سرویس می‌توان آن را تا چند سال بدون هیچ مشکل و آسیبی استفاده کرد.

قیمت تابلو روان

قیمت تلویزیون شهری به نوع استفاده شده بستگی دارد. در نوع آنلاین، از آنجا که از یک ویدئو پروسسور استفاده می شود، قیمت آن به تناسب خیلی بالاتر از نوع آفلاین است. همچنین اکثر این تابلوها دارای گارانتی بوده که در صورت عیب در هر یک از قطعات، توسط نماینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

دیگر خدمات شرکت نور پایتخت