برای ارائه‌ی بهترین تبلیغات شهری تلویزیون شهری می‌تواند یکی از بهترین و موثرترین راه‌ها باشد. امروزه این استفاده روز به روز افزایش می‌یابد و کسب و کار‌های بسیاری اقدام به اجاره تلویزیون شهری می‌کنند. شرکت‌های مختلف ارائه دهنده‌ی این خدمات با توجه به مکان تلویزیون شهری و دیگر متغیرها تعرفه تبلیغات تلویزیون شهری خود را تعیین می‌کنند. با وجود هزینه‌های آن، فواید و نتیجه‌ی اجاره تلویزیون شهری آنقدر زیاد است که می‌تواند کاملاً هزینه‌های آن را پوشش و جبران کند.

تلویزیون شهری

تلویزیون شهری چیست؟

تلویزیون شهری Electronic billboard که برای ارائه‌ی تبلیغات و یا پیام‌های مختلف به افراد رهگذر در شهر مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخلاف نمایشگرهای LCD مورد استفاده در لپتاپ‌ها و گوشی‌های هوشمند این‌گونه از نمایشگرها از تعداد زیادی ماژول ال‌ ای‌ دی LED با نور بسیار زیادی استفاده می‌کنند. این ال‌ای‌دی‌ها در کنار هم می‌توانند تصاویر کاملاً رنگی با کیفیتی مناسب را ارائه دهند که در ابعاد بزرگ و نور زیاد به بهترین شکل دیده می‌شوند. با توجه به قوانین و موارد فنی، موضوعات به نمایش در آمده در انواع تلویزیون شهری می‌توانند شامل اسلاید‌های ثابت، قسمت‌های انیمیشن و… شود. در واقع میتوان گفت که تلویزیون شهری یک تابلو روان بزرگ و باکیفیت است.

همواره تبلیغات شهری یکی از مؤثر‌ترین شیوه‌ها برای ارائه‌ی هرچه بهتر محصولات و خدمات کسب و کارها بوده است. در سال‌های اخیر با پیشرفت تکنولوژی، انواع تبلیغات شهری نیز گونه‌های متنوع و جذابی به خود گرفته‌اند. با افزایش این تبلیغات، برای به دست آوردن توجه بیشتر معمولاً نیاز داریم تا کمی از شیوه‌های سنتی و کم هزینه فاصله بگیریم و با استفاده از تکنولوژی در تبلیغات شهری خود توجه بیشتری را جذب کنیم.

به عنوان مثال از بهترین شیوه‌های استفاده از تبلیغات شهری می‌توان به شهرهای لاس وگاس و یا نیویورک ایالات متحده اشاره کرد. در شهر لاس وگاس هر هتل و یا مرکز سرگرمی بزرگ از انواع تلویزیون شهری برای تبلیغات استفاده می‌کنند. انیمیشن‌های مختلف، نوشته‌های متحرک و… قدرت بسیار زیادی در جذب توجه افراد رهگذر شهر دارند. میدان تایمز در منهتن نیویورک با استفاده از انواع تلویزیون متحرک به یکی از جذاب‌ترین نقاط دنیا تبدیل شده است که می‌تواند توجه هر فردی را به خود جلب کند. طبعا تبلیغاتی که در آن‌جا به نمایش در می‌آید دارای تأثیرات بسیار زیادی است. این موضوع درباره‌ی تمام نقاط دنیا صدق می‌کند. اگر به دنبال یک روش مؤثر برای تبلیغات شهری خود هستید تلویزیون شهری بهترین انتخاب شما می‌تواند باشد.

تلویزیون شهری چگونه کار می‌کند؟

انواع تلویزیون شهری امروزی از تعدادی سری ماژول مستقل self-contained module که لامپ‌های LED را درون خود نگه‌داشته‌اند ساخته شده است. این تجهیزات معمولاً در محفظه‌ی آلومینیومی و یا فولادی نگه‌داری می‌شوند. در طول سا‌ل های اخیر انواع این وسیله از لحاظ مصرف انرژی بسیار مقرون به صرفه‌تر شده‌اند. انواع نمایشگر شهری دارای نرم‌افزارهای خاص خود نیز هستند که پاسخگوی نیازهای خاص آن‌ها می‌توانند باشند.

در سال‌های گذشته ابعاد تلویزیون شهری بسته به نیاز و تمایل کاربر متغیر بود اما امروزه معمولاً شرکت‌های تولید کننده به استانداردهای مختلفی درباره‌ی ابعاد آن دست‌یافته و طبق آن عمل می‌کنند. این استانداردسازی به سازنده‌ها این امکان را می‌دهد که قطعات مختلف تلویزیون شهری را از پیش تولید کرده و بسته به نیاز خریدار آن‌ها را ترکیب کنند. از این رو در سال‌های اخیر سرعت ساخت و تحویل انواع این وسیله افزایش قابل توجه‌ی داشته است. همچنین این استاندارد سازی ابعاد آن هزینه‌ی نهایی تولید تلوزیون شهری را نیز بسیار کاهش داد. موضوع دیگر که این استاندارد سازی به آن کمک کرد آن است که خریداران نیز راحت‌تر می‌توانند میان ابعاد آن مختلف انتخابی صحیح داشته باشند. برای ساخت قاب نمایشگر شهری از تکنولوژی هایی مانند خمکاری ورق و برش لیزر فلزات استفاده می شود.

موضوع بسیار پراهمیت دیگر درباره‌ی انواع تلویزیون تبلیغاتی مقدار دات پیچ Dot Pitch است. شرکت‌های سازنده‌ی تلویزیون شهری از دات پیچ برای اندازه‌گیری میزان کیفیت ارائه شده در تلویزیون استفاده می‌کنند. میزان دات پیچ با اندازه‌گیری فاصله بین هر لامپ LED به دست می‌آید. میزان بیشتر دات پیچ به معنی رزولوشن کمتر نمایشگر است و اگر می‌خواهید اقدام به اجاره تلویزیون شهری با کیفیت بالا کنید، نمایشگر شهری با دات پیچ بالا (نسبت به اندازه‌ی کل نمایشگر) انتخاب مناسبی نمی‌تواند باشد. مقدار دات پیچ پایین به معنی کیفیت نهایی بالاتر نمایشگر است. موضوع دیگری که به هنگام اجاره تلویزیون شهری در مورد دات پیچ باید توجه کنید مکان قرارگیری نمایشگر است. زمانی که فاصله‌ی تلویزیون تبلیغاتی از افراد کم بوده و آن‌ها می‌توانند در طول زمان بیشتر و دقت بیشتری به تصویر نگاه کنند به کیفیت بالاتری نیاز دارید.

هزینه تلویزیون شهری چقدر است؟

هزینه تلویزیون شهری به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که آن‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد. بسیاری از کسب و کارها لزوماً برای ارائه‌ی تبلیغات شهری خود نیاز به خرید اسکوربورد ورزشی ندارند و با اجاره اسکوربورد ورزشی نیز می‌توانند به خوبی نیازهای خود را پوشش دهند. هزینه‌ی اجاره تلویزیون تبلیغاتی نسبت به زمان مورد استفاده، مکان مورد استفاده، ابعاد تلویزیون تبلیغاتی و کیفیت آن کاملاً می‌تواند متفاوت باشد. بهترین موضوع در این میان آن است که کیفیت و ابعاد نمایشگر شهری کاملاً متناسب با نوع تبلیغات شما انتخاب شود. اگر می‌خواهید تبلیغاتی را ارائه دهید که نیاز به نمایش عکس‌ها و انیمیشن‌های کیفیت بالاتر دارد شاید بهتر باشد به فکر نمایشگر شهری باشید که دارای دات پیچ پایین‌تری است.

هنگام خرید تلویزیون شهری باید به موضوعات زیادی همچون هزینه‌ی نگهداری، شیوه‌ی کنترل نمایشگر شهری، میزان مصرف انرژی نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. کیفیت ساخت و مواد به کار رفته در محفظه‌ی تلویزیون شهری نیز می‌تواند موضوعی مهم باشد.

دیگر خدمات شرکت نور پایتخت