خمکاری ورق فلزی به وسیله یک دستگاه پرس به نظر نمیرسد که عملیات پیچیده و دشوار باشد اما خمکاری ورقات فلزی آنطور که به نظر میرسد ساده و آسان نیست. بسیاری از افرادی که در زمینه خمکاری ورق کار میکنند، در طول فرآیند خمکاری با مشکلات زیادی مواجه میشوند. برای مثال یکی از مشکلاتی که در این زمینه موجود میباشد این است که پروفیل مورد نظر به دست نمی آید و یا این که پروفیل خارج از تحمل ابعاد مورد نیاز است  و ممکن است موقع خمکاری فلز مشکلاتی از جمله شکستگی به وجود آید. شرکت نور پایتخت با تولید محصولات فلزی توسط تکنولوژی های روز مانند خم ورق های فلزی، خمکاری ورق مفتول، استیل، گالوانیزه و آلومینیوم و یا پانچ و خم CNC و با سابقه طولانی در زمینه تولیدات فلزی آماده همکاری با انبوه سازان و سازندگان مسکن و فروشندگان لوازم منزل می باشد. برای سفارش خمکاری ورق استیل و آلومینیوم و یا استعلام قیمت خمکاری و برشکاری ورق استیل و آلومینیوم و یا پانچ و خم CNC با کارشناسان ما در شرکت نور پایتخت تماس بگیرید.

خمکاری ورق

خمکاری ورق چیست؟

خمکاری ورقات فلزی یک فرآیند متداول و حیاتی در صنعت تولید و ساخت است. خمکاری فلزی در واقع تغییر شکل اجسام پلاستیکی در طول یک محور میباشد که در بخشهایی از علم هندسه تغییراتی به وجود میاورد. همانند سایر فرآیندهای تشکیل و ساخت فلز، خمکاری شکل کار را تغییر میدهد در حالی که حجم فلز به همان مقدار باقی میماند و تغییری در آن به وجود نمی آید. در برخی موارد خمکاری فلز ممکن است تغییری کوچک در ضخامت ورق به وجود آورد. با این حال، در بسیاری از موارد ممکن است خمکاری و برشکاری ورق هیچ نوع تغییری در ضخامت ورق ایجاد نکند. علاوه بر ایجاد یک شکل هندسی دلخواه، خمکاری ورق برای نشان دادن قدرت و سختی ورق فلزی استفاده میشود تا بتواند برای لحظه ایی تغییراتی در سکون آن ایجاد کند.

خمکاری و برشکاری ورق فشار و تراکم را در فلزات نشان میدهد. اصول مکانیکی فلزات به خصوص در ارتباط با تغییر شکل اجسام قابل ارتجاع و پلاستیکی برای خمکاری ورق های فلزی امری مهم میباشد و در بخشی که مربوط به بنیان ساخت فلزات میباشد، مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. تاثیری که خواص مواد در پاسخ به واکنش شرایط تولید خواهد داشت، عاملی برای طراحی و ساخت فرآیند اوراق فلزی است. خمکاری فلز معمولاً زمانی انجام میشود که فلز سرد شده باشد اما گاهی ممکن است فلز موقع خمکاری گرم باشد و در صورت لزوم دمای آن افزایش پیدا کند.

اکثر کارهای مربوط به خم کاری ورق شامل نصب نوعی مهره منگنه یا پانچ می باشد اما همیشه هم به این صورت نمیباشد. اشکال و ترکیبهای هندسی مختلفی از مهره های پانچ وجود دارد. شکل دهی میتواند مختص به فرآیند خمکاری کاغذ و یک زاویه مورد نظر مربوط به خمکاری باشد. خمکاری فلزات معمولاً با آهن های کهنه یا فولاد کربنی انجام میشود، اما با توجه به مقدارکار میزان فلزی که به کار میرود از چوبهای بادوام تا کاربید ( ترکیبی از کربن و چند عنصر فلزی) متفاوت میباشد. نیرویی که به پانچ و مهره ها وارد میشود با فشار و پرس انجام میشود. ممکن است بعضی از قطعات به چندین فرآیند خمکاری نیاز داشته باشند. گاهی اوقات برای انجام یک خمکاری به چندین پانچ و مهره نیاز میشود. بعضی از کارهای مربوط به خمکاری برای ساختن یک شکل هندسی خاص انجام میشود.

مزایای خم کاری ورق CNC

  • دقت بالا: خم کاری CNC  برخلاف روش های سنتی و قدیمی، کار خم ورق را به دقت بسیار بالا انجام میدهد.
  • سرعت بالا: این دستگاه قادر است، عملیات خم را با سرعت فراوان انجام دهد.
  • خم انواع فلز: این دستگاه می تواند ورق های فلزی مختلف مانند آهن، فولاد، آلومینیوم و غیره را خم کند.
  • قدرت بالا: دستگاه خم CNC سی ان سی می تواند فولادهایی با ضخامت چند میلیمتر را خم کند.
Summary
Review Date
Reviewed Item
خمکاری ورق
Author Rating
51star1star1star1star1star
Close Menu