امروزه بیشتر مدیران به قفسه فروشگاهی و چیدمان آن‌ها بیش از گذشته اهمیت می‌دهند. بزرگ‌ترین مشکلی مشتریان با قفسه فروشگاهی در فروشگاه‌های بزرگ و به ویژه زنجیره در سطح شهر، چیدمان نادرست قفسه بندی فروشگاهی و نداشتن دسته بندی مناسب برای نمایش کالاها است. بارها برای مشتری پیش آمده است که وقتی قصد برداشتن خمیردندان و دستمال کاغذی را دارد، باید به دو نقطه مختلف فروشگاه برود تا قفسه آن‌ها را پیدا کند، در صورتی این دو را می‌توان در یک دسته بندی قرار دارد. این مسئله نه تنها باعث اتلاف وقت مشتریان می‌شود، بلکه میزان رضایت تجربه خرید از فروشگاه شما را به صورت غیرمستقیم کاهش می‌دهد. برای خرید قفسه فروشگاهی و یا استعلام قیمت قفسه فروشگاهی و قفسه بندی فروشگاهی، سوپرمارکتی و هایپری با کارشناسان ما در شرکت نور پایتخت تماس بگیرید.

قفسه فروشگاهی

در این مقاله قصد داریم تا درخصوص انواع قفسه هایپری، مزایای و چگونگی چیدمان آن صحبت کنیم. چیدمان قفسه فروشگاهی نمونه کوچکی از خیابان بندی یک شهر است. هرچه خیابان‌ها به صورت اصولی طراحی شده باشند، راننده‌ها بهتر می‌توانند مسیر خود را پیدا کنند و برعکس، هرچه که باریک‌تر و غیراصولی تنظیم شده باشند، باعث سردرگمی آن‌ها می‌شود.

انواع قفسه فروشگاهی

متأسفانه بیشتر فروشندگان به این مسئله توجهی نمی‌کنند و برای نمایش تمامی محصولات خود از یک نوع قفسه بندی فروشگاهی استفاده می‌کنند. البته در گذشته ما در مورد انواع قفسه‌ها تنوع نداشتیم و انتخاب فروشنده‌ها محدود بود؛ اما امروزه این مسئله کاملاً برعکس شده است. برای هر نوع محصولی و با توجه به ویژگی‌های آن یک نوع قفسه بندی فروشگاهی طراحی شده است تا علاوه بر جلب توجه مشتریان، آن‌ها را به درستی نمایش دهد.

 • قفسه فروشگاهی میزصندوق
 • قفسه فروشگاهی آجیل
 • قفسه فروشگاهی حبوبات
 • قفسه فروشگاهی دو طرفه وسط فروشگاه
 • قفسه فروشگاهی لباس
 • قفسه فروشگاهی گرد
 • قفسه فروشگاهی میوه و سبزیجات
 • قفسه فروشگاهی نان
 • قفسه فروشگاهی کنار دیواری

مزایای داشتن قفسه فروشگاهی خوب چیست؟

سؤالی که پیش می‌آید، اینکه چرا ما این همه روی قفسه بندی محصولات تأکید می‌کنیم و این چه مزایای می‌تواند برای صاحب فروشگاه داشته باشد.

 • انتخاب راحت محصول

اگر محصولات در مکان مناسب قفسه سوپرمارکت و انبار قرار بگیرند و دسته بندی آن‌ها به درستی انجام شود، مشتریان خیلی راحت و سریع می‌توانند کالاهای مورد نظر خود را پیدا کرده و از این رو با یک تجربه خیلی عالی فروشگاه شما را ترک خواهند کرد. در شرکت نور پایتخت دیگر خدمات فلزی مانند خدمات پانچ ورق سی ان سی نیز صورت می گیرد.

 • دیدن تمامی محصولات

در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ، مشتری وقتی برای پیدا کردن کالای مورد نیاز تمامی قفسه‌ها را جست‌وجو می‌کند، بیشتر محصولات فروشگاه شما را هم مورد بررسی می­دهد و از این رو می‌تواند با موجودی کالاهای شما هم آشنا شده و حتی کالاهایی را مشاهده کند که فراموش کرده است تا در لیست خرید خود قرار دهد.

 • دسته بندی محصولات

همانطور که در بالا هم گفته شد، امروزه با گستردگی تنوع قفسه فروشگاهی به راحتی می‌توان انواع محصولات را دسته بندی کرد تا انتخاب محصول برای مشتریان راحت‌تر شود.

 • ایجاد ساختاری در فروشگاه

قرار دادن انواع قفسه بندی فروشگاهی باعث ایجاد راهروهایی می‌شود که امکان تردد را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند. همچنین این راهروها باعث می­شود تا آن‌ها تمامی کالا با یک نگاه بررسی کرده و از این رو وسوسه آن­ها را برای خرید بیشتر می­کند. رضایت مشتری فقط به اخلاق حرفه‌ای و ارائه کالاهای باکیفیت نیست. البته قبول داریم که این دو مهم‌ترین عامل‌ها هستند؛ اما بعضی اتفاقات یا مسائلی هستند که به صورت غیرمستقیم می‌توانند روی رضایت مشتری و تجربه او از خرید در فروشگاه شما تأثیر منفی بگذارد. یکی از این موارد چیدمان نادرست قفسه فروشگاهی است.

نکات انتخاب و قرار دادن انواع قفسه سوپر مارکتی

برای انتخاب و چیدمان قفسه‌های فروشگاهی باید نکات و اصولی را به منظور دستیابی به حداکثر مزایا رعایت کرد. این اصول شامل:

 • قفسه‌ای که انتخاب می‌کنید، علاوه بر محکم بودن باید زیبا هم باشد. همچنین در جلوی ساختار قفسه‌ها نباید هیچ گونه زائده‌ای وجود نداشته باشد تا در نمایش کامل محصولات مشکلی وجود نداشته باشد.
 • هر قفسه بندی فروشگاهی باید حداکثر سه طبقه که متناسب با قد حداکثر مشتریان است، داشته باشد تا آن‌ها در برداشتن کالاها مشکلی نداشته باشند. همچنین طبقه پایین بهتر است که کمی از سطح زمین بالا باشد تا هم گردوخاک روی سطح محصولات و کالاها کثیف نکند و هم اینکه پای مشتریان به آن‌ها برخورد نکند.
 • تعداد قفسه سوپرمارکتی باید متناسب با اندازه فروشگاه باشد، به طوری که دو مشتری در کنار هم به راحتی بتوانند تردد کرده و چرخ دستی خود را حمل کنند. همچنین کالاها در تمامی قفسه‌ها باید با یک فاصله مناسب قرار داده شوند تا تمایز و انتخاب را برای مشتریان راحت و سریع‌تر کند.
 • برای اینکه مشتریان به راحتی بتوانند قفسه کالای مورد نظر خود را پیدا کنند، بهتر است که به غیر درج قیمت روی هر کالا، ابتدا و انتهای هر قفسه، نام دسته محصولات را بنویسید. همچنین یک نقشه راهنما از کل فروشگاه و قفسه‌ها در ابتدای ورودی قرار دهید تا مشتریان سریع‌تر بتوانند مسیر خود را برای پیدا کردن محصول مورد نظر خود پیدا کنند.
 • مشتری باید بتواند امکان لمس با محصول را داشته باشد. به غیر از تعداد طبقات که در بالا گفته شد، هیچ مانعی در جلوی قفسه فروشگاهی نباید وجود نداشته باشد. همچنین عرض قفسه‌ها نباید به حدی باشد که مشتری برای برداشتن آخرین دانه آن به دردسر بیافتد. به ویژه اگر محصولی پشت محصول دیگر باشد.
 • مشتری به تمیز بودن فروشگاه اهمیت زیادی قائل می‌شود. کثیف بودن قفسه‌ها یک حس بدی را در آن‌ها ایجاد می‌کند که فروشگاه به بهداشت محصولات توجه خاصی نمی‌کند. از این رو بهتر است که حداقل هفته‌ای یکبار تمامی قفسه سوپرمارکتی و محصولات را گردگیری کنید.
 • کالاهای سنگین را در قفسه پایین و کالاهای سبک را طبقه بالا قرار دهید. به خاطر اینکه سنگین بودن کالاها نه به طبقات پایین فشاری وارد کند و نه اینکه مشتریان برای برداشتن آن‌ها دردسر بیافتند.
 • برای چیدمان صحیح انواع قفسه بندی فروشگاهی بهتر است که حتماً نمونه‌های مختلف دیگر فروشگاه بزرگ مشاهده کرده و با یک متخصص طراحی داخلی در این خصوص حتماً مشورت کنید.
 • نکته آخر اینکه در نصب قفسه ها دقت کنید که پیچ و مهره ­ها محکم به هم چفت شده تا در اثر مرور زمان از هم باز نشوند.

در چند سال گذشته و با افزایش تعداد فروشگاه های بزرگ و هایپرمارکت ها نیاز به قفسه پیچ و مهره ای فلزی بسیار بیشتر شده است .  قفسه پیچ و مهره امروزه یکی از مهمترین و رایج ترین قفسه بندی های موجود در بازار می باشد که بیشتر در انبارهای بزرگ، مغازه، فروشگاه، سوپر مارکت، هایپرمارکت و غیره برای طبقه بندی اجناس و کالاها مورد استفاده قرار میگیرد.  قفسه بندی های پیچ و مهره ای  دارای ویژگی های خاصی میباشند که به بخشی از آنها اشاره میکنیم. برای خرید قفسه پیچ و مهره ای و یا استعلام قیمت قفسه پیچ و مهره ای و قفسه بندی پیچ و مهره ای با کارشناسان ما در شرکت نور پایتخت تماس بگیرید.

قفسه پیچ و مهره ای

قفسه فروشگاهی پیچ و مهره ای

از قفسه پیچ و مهره ای می توان در فروشگاه ها، سوپر مارکت ها، هایپرمارکت ها و انبارهای بزرگ برای قرار دادن قطعات یدکی و ملزومات استفاده کرد. همچنین می توان به راحتی و با استفاده از دست انواع و اقسام مختلف اجناس را روی قفسه های پیچ و مهره ایی چید. قفسه پیچ و مهره ای از صفحه هایی تشکیل شده که توسط پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده اند و به صورت تکی یا چندتایی قابل استفاده میباشند. قفسه بندیهای پیچ و مهره ایی در اندازه ها و طبقات استاندار تولید شده و در دسترس قرار میگیرند. این قفسه بندیها دارای بخشهای مختلفی می باشند و با توجه به درخواست و سفارش مشتری و همپنین نوع کاربرد آنها از قفسه، طراحی و ساخته میشوند. در قفسه بندی پیچ و مهره ایی به منظور دسترسی آسان به طبقات مختلف، قفسه های طوری طراحی شده اند که بتوان به راحتی اجناس را در آن طبقه بندی کرد. رنگ تمام قطعات قفسه پیچ و مهره ای کوره ایی میباشد ولی با توجه به شرایط آب و هوای منطقه و همچنین بنا به درخواست مشتری با رنگ گاوالانیزه و یا رنگ پودری نیز قابل ساخت و طراحی میباشد.

همانطور که میدانیم انبار محلی برای نگه داری کالا و موادی میباشد که به منظور تامین نیازهای آینده ذخیره و نگه داری می شوند. این کالا ها نقش بسیار مهمی در حفظ چرخه کارخانه و عدم توقف آن دارند. بنابراین امروزه سیستم انبارداری و نحوه چیدمان اجناس در انبارها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چیدمان انبارها باید به صورتی باشد که بیشترین استفاده از فضا را داشته باشیم و همچنین دسترسی به وسایل مورد نیاز به آسانی امکان پزیر باشد. قفسه بندی موجب دسته بندی مناسب کالا ها و ایجاد نظم و ترتیب در میان آنها میشود. بنابراین استفاده از قفسه بندی در انبارها اهمیت زیادی دارد. انبارداران با استفاده از قفسه پیچ و مهره در انبارهای خود، راحت تر انبارهای خود را کنترل می کنند و آمار اجناسشان را دارند در نتیجه انبار داری بدون استفاده از قفسه های پیچ و مهره ایی کار سختی میباشد.

یکی از پرکاربردترین نوع قفسه بندی درون انبارها، قفسه بندی پیچ و مهره ای میباشد. این نوع قفسه بندی با استفاده از  نبشی های پانچ شده، پیچ و مهره و کفه توانست تحول بزرگی درتولید قفسه بندی برای انبار به وجود آورد.یکی از مزیتهای مهم قفسه بندی پیچ و مهره ای این است که به آسانی و خیلی سریع نصب میشود. قفسه های  پیچ و مهره ای برای انواع اجناس مختلف تولید میشود. در شرکت نور پایتخت دیگر خدمات فلزی مانند خدمات پانچ ورق سی ان سی نیز صورت می گیرد.

قفسه های پیچ و مهره ایی علاوه بر اینکه در انبارهای بزرگ کارخانه ها و تولیدی ها استفاده میشوند، کاربردهای گسترده تری نیز دارند. از آنجایی که قفسه پیچ و مهره که در فروشگاهها و سوپر مارکتها استفاده میشوند مزیت های زیادی دارد، در نتیجه کارخانه داران برای طبقه بندی کالاهایشان در انبارها از قفسه پیچ و مهره ای استفاده میکنند. به کار بردن قفسه بندی پیچ و مهره ایی در اصناف دیگر مانند داروخانه ها، لوازم التحریرها، بایگانی ادارات وحتی در انبار منازل نیز رواج پیدا کرده است.

انواع قفسه پیچ و مهره ای

 • قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک
 • قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین
 • قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین

قفسه پیچ و مهره ای مشبک

یکی از پر کاربردترین های قفسه بندی پیچ و مهره ای، قفسه بندی فروشگاهی و سوپر مارکتی و هایپرمارکتی مشبک میباشد که برای نگه داری اجناس سبک و کم حجم در فروشگاه ها، سوپر مارکت ها و انبارها استفاده میشود. اجناسی که در این قفسه بندی جای میگیرند باید سبک باشند و به راحتی بتوان با دست آنها را جا به جا کرد. مهمترین کاربرد قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک برای نگه داری قطعات یدکی و ابزار در فروشگاه ها ، سوپر مارکت ها ، انبارها و حتی منازل می باشد.

از مزایا و  قابلیت های مهم قفسه بندی پیچ و مهره ایی مشبک می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبارها استفاده میشود
 • در سایز و اندازه های مختلف موجود میباشد
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب

قفسه پیچ و مهره ای نیمه سنگین

قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین یکی از انواع قفسه بندی های پیچ و مهره ایی میباشد که میتواند وزن بارهایی بین 100 تا 500 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند.  کاربرد اصلی این قفسه بندی در سالن های انبارهای صنعتی میباشد.

از مهمترین قابلیت های ا قفسه بندی پیچ و مهره ایی نیمه سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبار سوپر مارکت ها استفاده میشود
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب
 • تحمل بار بین 100 تا 500 کیلوگرم در هر طبقه

قفسه پیچ و مهره ای سنگین

قفسه پیچ و مهره ای سنگین برای نگه داری وسایلی با وزن بالا در انبارها استفاده می شود. کالاهایی که برای نگهداری در این نوع قفسه بندی مناسب هستند، کالاهایی هستند که معمولاً بوسیله لیفتراک جابجا می شوند و در پالت نگهداری می شوند.

از قابلیت های اصلی قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبارها استفاده میشود
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب
 • قابلیت اتصال اجزاء با پیچ و مهره

دیگر خدمات شرکت نور پایتخت