در چند سال گذشته و با افزایش تعداد فروشگاه های بزرگ و هایپرمارکت ها نیاز به قفسه پیچ و مهره ای فلزی بسیار بیشتر شده است .  قفسه پیچ و مهره امروزه یکی از مهمترین و رایج ترین قفسه بندی های موجود در بازار می باشد که بیشتر در انبارهای بزرگ، مغازه، فروشگاه، سوپر مارکت، هایپرمارکت و غیره برای طبقه بندی اجناس و کالاها مورد استفاده قرار میگیرد.  قفسه بندی های پیچ و مهره ای  دارای ویژگی های خاصی میباشند که به بخشی از آنها اشاره میکنیم. برای خرید قفسه پیچ و مهره ای و یا استعلام قیمت قفسه پیچ و مهره ای و قفسه بندی پیچ و مهره ای با کارشناسان ما در شرکت نور پایتخت تماس بگیرید.

قفسه پیچ و مهره ای

کاربردهای قفسه پیچ و مهره ای

از قفسه پیچ و مهره ای می توان در انبارهای بزرگ برای قرار دادن قطعات یدکی و ملزومات استفاده کرد. همچنین می توان به راحتی و با استفاده از دست انواع و اقسام مختلف اجناس را روی قفسه های پیچ و مهره ایی چید. قفسه پیچ و مهره ای از صفحه هایی تشکیل شده که توسط پیچ و مهره به یکدیگر وصل شده اند و به صورت تکی یا چندتایی قابل استفاده میباشند. قفسه بندیهای پیچ و مهره ایی در اندازه ها و طبقات استاندار تولید شده و در دسترس قرار میگیرند. این قفسه بندیها دارای بخشهای مختلفی می باشند و با توجه به درخواست و سفارش مشتری و همپنین نوع کاربرد آنها از قفسه، طراحی و ساخته میشوند. در قفسه بندی پیچ و مهره ایی به منظور دسترسی آسان به طبقات مختلف، قفسه های طوری طراحی شده اند که بتوان به راحتی اجناس را در آن طبقه بندی کرد. رنگ تمام قطعات قفسه پیچ و مهره ای کوره ایی میباشد ولی با توجه به شرایط آب و هوای منطقه و همچنین بنا به درخواست مشتری با رنگ گاوالانیزه و یا رنگ پودری نیز قابل ساخت و طراحی میباشد.

همانطور که میدانیم انبار محلی برای نگه داری کالا و موادی میباشد که به منظور تامین نیازهای آینده ذخیره و نگه داری می شوند. این کالا ها نقش بسیار مهمی در حفظ چرخه کارخانه و عدم توقف آن دارند. بنابراین امروزه سیستم انبارداری و نحوه چیدمان اجناس در انبارها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار میباشد. چیدمان انبارها باید به صورتی باشد که بیشترین استفاده از فضا را داشته باشیم و همچنین دسترسی به وسایل مورد نیاز به آسانی امکان پزیر باشد. قفسه بندی موجب دسته بندی مناسب کالا ها و ایجاد نظم و ترتیب در میان آنها میشود. بنابراین استفاده از قفسه بندی در انبارها اهمیت زیادی دارد. انبارداران با استفاده از قفسه پیچ و مهره در انبارهای خود، راحت تر انبارهای خود را کنترل می کنند و آمار اجناسشان را دارند در نتیجه انبار داری بدون استفاده از قفسه های پیچ و مهره ایی کار سختی میباشد.

یکی از پرکاربردترین نوع قفسه بندی درون انبارها، قفسه بندی پیچ و مهره ای میباشد. این نوع قفسه بندی با استفاده از  نبشی های پانچ شده، پیچ و مهره و کفه توانست تحول بزرگی درتولید قفسه بندی برای انبار به وجود آورد.یکی از مزیتهای مهم قفسه بندی پیچ و مهره ای این است که به آسانی و خیلی سریع نصب میشود. قفسه های  پیچ و مهره ای برای انواع اجناس مختلف تولید میشود. در شرکت نور پایتخت دیگر خدمات فلزی مانند خدمات پانچ ورق سی ان سی نیز صورت می گیرد.

قفسه های پیچ و مهره ایی علاوه بر اینکه در  انبارهای بزرگ کارخانه ها و تولیدی ها استفاده میشوند، کاربردهای گسترده تری نیز دارند. از آنجایی که قفسه پیچ و مهره که در فروشگاهها و سوپر مارکتها استفاده میشوند مزیت های زیادی دارد، در نتیجه کارخانه داران برای طبقه بندی کالاهایشان در انبارها از قفسه پیچ و مهره ای استفاده میکنند. به کار بردن قفسه بندی پیچ و مهره ایی در اصناف دیگر مانند داروخانه ها، لوازم التحریرها، بایگانی ادارات وحتی در انبار منازل نیز رواج پیدا کرده است.

انواع قفسه پیچ و مهره ای

 • قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک
 • قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین
 • قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین

قفسه پیچ و مهره ای مشبک

یکی از پر کاربردترینهای قفسه بندی پیچ و مهره ای، قفسه بندی مشبک میباشد که برای نگه داری اجناس سبک و کم حجم استفاده میشود. اجناسی که در این قفسه بندی جای میگیرند باید سبک باشند و به راحتی بتوان با دست آنها را جا به جا کرد.

مهمترین کاربرد قفسه بندی پیچ و مهره ای مشبک برای نگه داری قطعات یدکی و ابزار در فروشگاه ها ، سوپر مارکت ها ، انبارها و حتی منازل می باشد.

از مزایا و  قابلیت های مهم قفسه بندی پیچ و مهره ایی مشبک می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبارها استفاده میشود
 • در سایز و اندازه های مختلف موجود میباشد
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب

قفسه پیچ و مهره ای نیمه سنگین

قفسه بندی پیچ و مهره ای نیمه سنگین یکی از انواع قفسه بندی های پیچ و مهره ایی میباشد که میتواند وزن بارهایی بین 100 تا 500 کیلوگرم را به راحتی تحمل کند.  کاربرد اصلی این قفسه بندی در سالن های انبارهای صنعتی میباشد.

از مهمترین قابلیت های ا قفسه بندی پیچ و مهره ایی نیمه سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبار سوپر مارکت ها استفاده میشود
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب
 • تحمل بار بین 100 تا 500 کیلوگرم در هر طبقه

قفسه پیچ و مهره ای سنگین

قفسه پیچ و مهره ای سنگین برای نگه داری وسایلی با وزن بالا در انبارها استفاده می شود. کالاهایی که برای نگهداری در این نوع قفسه بندی مناسب هستند، کالاهایی هستند که معمولاً بوسیله لیفتراک جابجا می شوند و در پالت نگهداری می شوند.

از قابلیت های اصلی قفسه بندی پیچ و مهره ای سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خیلی سریع و آسان نصب میشود
 • به راحتی در انبارها استفاده میشود
 • وجود طبقات زیاد و کافی برای دسترسی راحت به کالاهای مورد نیاز
 • استفاده از ورق گالوانیزه ضد زنگ برای استفاده در سردخانه ها و محیط های مرطوب
 • قابلیت اتصال اجزاء با پیچ و مهره

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
قفسه پیچ و مهره ای
Author Rating
51star1star1star1star1star
Close Menu