در سال های گذشته صنعت تبلیغات در دنیا بسیار متحول شده است. روش های قدیمی هر روز کمتر از قبل تاثیرگذار شده و بجای آن روش های نوین جایگزین می شوند. ماژول LED یا تابلوی روان یکی از روش های نوینی است که هر روز طرفداران بیشتری پیدا می کند. یکی از دلایل محبوب شدن ماژول LED ال ای دی، جلب توجه بیشتر نسبت به بنرهای فلکس می باشد. از جمله مزایای دیگر ماژول LED قابلیت تغییر متن تبلیغ به سادگی می باشد. اگر شما قصد تغییر متن تبلیغ در بنرهای فلکس را داشته باشید باید یک بنر جدید بخرید! ماژول LED نه تنها می تواند نقش تبلیغ را بازی کند، بلکه می تواند اطلاعات مفید به مشتریان بدهد. یک تابلوی روان از کنار هم قرار گرفتن چند ماژول، به همراه برد کنترل تابلو روان و پاور سوئیچینگ تشکیل شده است که توسط برنامه کامپیوتری که در آن تعبیه شده است، به نمایش تبلیغات می پردازد. انواع مختلفی از ماژول وجود دارد. ماژول تک رنگ، ماژول سه رنگ و ماژول فول کالر. گرچه ماژول سه رنگ تقریبا دیگر منسوخ شده است.

ماژول LED

ماژول LED تک رنگ

این ماژول ها فقط قابلیت نمایش یک رنگ را دارند اما به خاطر قیمت مناسب آن بسیار محبوب هستند. ماژول های LED تک رنگ اغلب در رنگ های ماژول ال ای دی تک رنگ قرمز ،ماژول تک رنگ سفید و ماژول تک رنگ سبز عرضه می شوند. LED مخفف واژه Diode Light Emitted و به معنای ديود ساطع كننده نور است که نوعی نیمه رسانا می باشد. ویژگی كه LED ها را از ساير نيمه‌‌ رسانا ها متمايز مي‌كند اين است كه با گذرجريان از آنها مقداری انرژی به صورت نور از آنها ساطع می شود.

 

ماژول LED فول کالر

ماژول LED فول کالر یا تمام رنگ، ماژولی است که دارای LED هایی است که قابلیت نمایش 3 رنگ قرمز، سبز و آبی را دارند. از این رو می توانند 16 میلیون رنگ تولید کنند و از آن جهت به آن LED فول کالر گفته می شود. این ال ای دی ها دارای کیفیت بسیار بالا می باشند و در تلویزیون های شهری و پروژه های تبلیغاتی بزرگ استفاده می شوند.

3IN1 ماژول FUL COLOR

ماژول LED FULL COLOR

ابعاد ماژول:            16cm ارتفاع و 32cm عرض

تراکم پیکسل:         10,000 پیکسل در متر مربع

شدت نور:             7500 شمع در متر مربع

هاب ارتباطی:        HUB12 و HUB75

ماژول قرمز p10

ماژول LED قرمز

ابعاد ماژول:            16cm ارتفاع و 32cm عرض

تراکم پیکسل:         10,000 پیکسل در متر مربع

راه اندازی:             Scan 1/4

هاب ارتباطی:        HUB12

ماژول سبز

ماژول LED سبز

ابعاد ماژول:            16cm ارتفاع و 32cm عرض

تراکم پیکسل:         10,000 پیکسل در متر مربع

هاب ارتباطی:        HUB12