هود مخفی وسیله ای بسیار ضروری برای همه آشپزخانه ها می باشد که به منظور مکش بوی غذا، دود ناشی از سوختگی، بخار و چربی حاصل از پخت و پز در آشپزخانه  و معمولاً در زیر کابینت نصب میشود. اگر در آشپزخانه هود مخفی نصب نکنیم به ویژه در آشپزخانه هایی که فضای کوچکی دارند و هیچ پنجره ایی برای خارج شدن هوا وجود نداشته باشد، ذرات غذا و چربی های ناشی از پخت و پز در فضا پخش میشوند و فضای آشپزخانه را آلوده می کنند و همچنین محیطی برای رشد میکروبها ایجاد میشود. تمام هودها دارای یک فیلتر قابل شستشو و قابل تعویض میباشند و ما می توانیم بعد از یک مدت این فیلترها را بشوریم و در صورتی که دیگر قابل استفاده نباشند، آنها را عوض کنیم. دربخش زیر به طور مختصر توضیحاتی در مورد هود مخفی ارائه میدهیم. در شرکت نور پایتخت ما به تولید انواع هود مانند هود مخفی و هود ارزان با کیفیت می پردازیم.

هود مخفی

ویژگی های هود مخفی

بعد از اینکه تصمیم به خرید و نصب یک هود مخفی در آشپزخانه مان گرفتیم نکات قابل توجهی وجود دارد که باید به دقت آنها را مورد توجه قرار دهیم. ممکن است افرادی که برای اولین بار می خواهند از این نوع هود استفاده میکنند،  سوالات مختلفی در مورد آن داشته باشند. در اینجا دستورالعمل هایی در مورد نصب و استفاده از هود آشپزخانه مخفی وجود دارد. بهترین مکان برای نصب این وسیله، کابینت بالای اجاق گاز میباشد. برای ساخت هود از تکنولوژی هایی مانند خمکاری ورق و پانچ سی ان سی استفاده می شود.

اندازه های هود مخفی و تناسب آن با اجاق گاز

بهتر است اندازه هود مخفی بر اساس سایز اجاق گاز موجود در آشپزخانه انتخاب شود. باید به این موضوع توجه کنید که اگر اندازه های آنها با یکدیگر تناسب لازم را نداشته باشد، ممکن است هود مخفی کشش لازم را نداشته باشد و نتواند بوی غذا را از بین ببرد .به عنوان مثال اگر این وسیله 70 سانتی در بالای یک اجاق گاز 100 سانتی نصب شود، هیچ شکی وجود ندارد که کشش و قدرت لازم را ندارد و نمی تواند هوای آشپزخانه را تمیز کند.  هود های مخفی در اندازه های مختلف 60، 70، 80 و 90 سانتی متر تولید می شوند. یکی دیگر از موارد مهمی که در انتخاب هود مخفی باید به آن توجه شود،  سایز کابینت بالای اجاق گاز و مدل آن میباشد. کابینتی که در بالای اجاق گاز قرار میگیرد باید به اندازه ایی باشد که این وسیله به راحتی و بدون هیچ مشکلی در آن جا داده شود. ابعاد این وسیله باید پنج تا شش سانتی متر کوچکتر از کابینتی باشد که در آن قرار میگیرد.

هود مخفی چگونه در داخل کابینت نصب میشود

هود مخفی حتماً باید در داخل کابینت بالای اجاق گاز نصب شود. اما برای این که هود مخفی کارایی بهتر و بیشتری داشته باشد، کابینت باید فضای کافی و لازم برای نصب هود مخفی را داشته باشد. معمولا موتور هود مخفی به فضایی در حدود ارتفاع یکی از طبقات کابینت نیاز دارد و لوله خروجی هود مخفی به همان میزان فضا احتیاج دارد. زمانی که هود مخفی را خریداری میکنیم، الگوی نصب آن همراه با آن ارائه میشود، در نتیجه برای نصب هود مخفی حتماً باید کاتالوگ آن را به دقت مطالعه کنیم .

در هود مخفی از چه نوع تکنولوژی ایی استفاده میشود

هود مخفی یکی از لوازم ضروری و اصلی برای هر آشپزخانه میباشد وانتظار میرودکه بتوان سال ها به خوبی و بدون این که مشکلی ایجاد شود از آنها استفاده کرد. بهتر است یکی از هودهای مخفی را برای آشپزخانه خود خریداری کنید که از تکنولوژی های جدید روز در آنها استفاده شده باشد. این تکنولوژی ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • سنسور دود و گاز

اگر در آشپزخانه، گاز و دود بیش از حد مجاز وجود داشته باشد این سنسور به طور اتوماتیک آنها را کنترل می کند و اگر خطری وجود داشته باشد به ما هشدار میدهد. اگر هود مخفی آشپزخانه شما دارای سنسور حساس به گاز و دود میباشد، بهتر است آن را در حالت اتومات بگذارید.

  • سیستم محافظ 

سیستم ایمنی و محافظ حرارتی یکی از قابلیت های  مهم در بعضی از هود های مخفی میباشد. این تکنولوژی دمای موتور هود مخفی را تنظیم میکند و در صورت بالا رفتن دمای آن یا گرم شدن موتور به طور خودکار دستگاه را خاموش می کند. پس اگر زمانی از منزل بیرون رفتید و فراموش کردید که هود آشپزخانه را خاموش کنید، نگران گرم شدن بیش از حد موتور و سوختن آن نباشید.

  • چرخش زیاد موتور و صدای کم آن

زمانی که موتوراین وسیله بیشتر بچرخد(سه یا چهار بار در دور) درنتیجه میزان مکش و کشش آن نیز بیشتر و  پرقدرت تر میباشد و این سرعت مزیت قابل توجهی به حساب میاید. همچنین صدای این وسیله بر مبنای دسی بل محاسبه می گردد و اهمیت زیادی دارد و هرچه عدد دسیبل آن کمتر باشد، سر و صدای کمتری خواهد داشت. بیشترین صدایی که شنیده می شود به خاطر چرخش موتور در دور سوم آن است .

  • قابلیت نصب فیلتر ذغالی

بهتر است برای انتخاب هود مخفی مدلی را انتخاب کنید که بتوان فیلتر ذغالی به روی آن نصب کرد. فیلتر زغالی معمولا در هود هایی استفاده میشود که خروجی هوا نداشته باشند و هوای کثیف به راحتی از آن خارج نمیشود. همچنین می توانیم فیلتر آلمینیومی به روی آن نصب کنیم. اگر میخواهید فیلتر زغالی نصب کنید، باید به مدل هود توجه کنید. بهتر است فیلتر را را از همان نمایندگی که هود را خریده اییم، تهیه کنیم.

  • حسگر تجمع چربی

در برخی از مدل های هود مخفی یک علامت در قسمت صفحه کلید آن وجود دارد که به ما زمان تعویض یا شستشوی فیلتر هود را نشان می دهد. از آنجا که جنس فیلتر آن آلومینیومی میباشد است میتوانیم زمانی که چراخ اخطار تعویض فیلتر روشن شد، آن ها را در ماشین ظرفشویی یا با آب گرم و صابون بشوریم. این امر باعث عملکرد بهتر مکش این وسیله میشود و طول عمر موتور را افزایش میدهد.

  • صفحه کلید لمسی و نمایشگر دیجیتال

بدون شک استفاده از هود مخفی که دارای کنترل از راه دور میباشد بهتر است زیرا باعث افزایش سرعت و آسان شدن کار با هود میشود.

دیگر خدمات شرکت نور پایتخت