پانچ CNC چیست؟

سی ان سی اختصار کلمه کنترل عددی کامپیوتری در زبان انگلیسی می باشد. (Computer numerically controlled (CNC. دستگاه پانچ CNC سی ان سی در واقع دستگاهی است که برخلاف دستگاه های قدیمی و دستی از برنامه کامپیوتری برای طراحی و پانچ CNC سی ان سی و خم کاری سی ان سی ورق های فلزی استفاده می کند. دستگاه پانچ CNC سی ان سی می تواند ورق های فلزی مختلف مانند، ورق های فولادی، ورق های گالوانیزه، ورق های آلومینیومی، آهن، استیل، برنج، برنز، گالوانیزه و دیگر ورق های فلزی دیگر را پانچ کند. طریقه کارکرد دستگاه پانچ CNC بدین صورت است که ورقه فلزی را در جهت X و Y به صورت دقیق و سریع حرکت داده تا نقطه ای که باید پانچ یا سوراخ شود دقیقا در زیر قطعه ای به نام پانچ در دستگاه پانچ CNC سی ان سی قرار بگیرد. پانچ با قدرت فراوان به ورق فلزی فشار آورده و آن را سوراخ می کند و تکه قراضه فلزی را از ورق فلز جدا کرده تا ورق فلز شکل مربوطه در برنامه سی ان سی را دریافت کند. این تکه قراضه فلزی، با توجه به جنس آن ممکن است در آینده بازیافت شود. این عملیات نیز به شکلی دیگر توسط دستگاه برش لیزر فلزات نیز می تواند انجام شود.

پانچ سی ان سی CNC

 

مزایای پانچ CNC

  • دقت بسیار بالا: پانچ سی ان سی در مقابل دستگاه های پانچ دستی دارای دقت بسیار بیشتری می باشد.
  • طراحی اشکال پیچیده: پانچ CNC می تواند اشکال بسیار پیچیده و حتی سه بعدی را طراحی کند.
  • سرعت بسیار بالا: این دستگاه می تواند با سرعتی بسیار بیشتر نسبت به دیگر دستگاه ها ورق ها را پانچ کند.
  • پانچ انواع ورق: این دستگاه می تواند اکثر ورق های فلزی مانند ورق فولادی، آلومینیومی و غیره را پانچ کند.
  • ایجاد سوراخ های بسیار ریز: دستگاه پانچ CNC می تواند سوراخ های بسیار ریز و در حدود نیم میلی متر بر روی ورقه فلزی ایجاد کند.

ویژگی‌ دستگاه های پانچ CNC شرکت نور پایتخت

دستگاه های پانچ سی ان سی شرکت نور پایتخت ساخت کشور ژاپن می باشند. این دستگاه ها بسیار پرقدرت، سریع و دقیق هستند. این دستگاه ها قابلیت ایجاد سوراخ های بسیار ریز و در حد دهم میلیمتر را دارند. شرکت نور پایتخت، با دارا بودن تیمی مجرب و حرفه ای و دستگاه های بسیار پیشرفته ژاپنی قادر به انجام همه نوع عملیات سی ان سی می باشد. در شرکت نور پایتخت ما به دنبال یک رابطه همیشگی و برد-برد در تجارت و همکاری با مشتریانمان هستیم.

خمکاری CNC

خم کاری CNC  سی ان سی معمولا توسط دستگاهی که از 2 بخش اصلی که شامل یک پانچ V شکل و یک صفحه تخت انجام می شود. ورقه فلزی بین پانچ و صفحه تخت قرار می گیرد و دستگاه خم کاری سی ان سی آن را خم می کند. این روش خمکاری CNC سی ان سی امکان این را می دهد که اشکال 3 بعدی با هزینه بسیار کم از ورق های فلزی 2 بعدی ساخته شوند. خم کاری CNC سی ان سی معمولا برای همه نوع ورق فلزی از جمله ورق فولادی، آهن، استیل، آلومینیوم، برنج، برنز، گالوانیزه استفاده می شود. از خم کاری CNC برای تولید ورق هایی که نیاز به خم شدن یک بار یا چند باره دارند استفاده می شود. از جمله محصولات خم CNC  میتوان به شاسی ماشین، در ماشین، کابینت و غیره اشاره کرد.

خم کاری CNC

 

مزایای خم کاری CNC

  • دقت بالا: خم کاری CNC  برخلاف روش های سنتی و قدیمی، کار خم ورق را به دقت بسیار بالا انجام میدهد.
  • سرعت بالا: این دستگاه قادر است، عملیات خم را با سرعت فراوان انجام دهد.
  • خم انواع فلز: این دستگاه می تواند ورق های فلزی مختلف مانند آهن، فولاد، آلومینیوم و غیره را خم کند.
  • قدرت بالا: دستگاه خم CNC سی ان سی می تواند فولادهایی با ضخامت چند میلیمتر را خم کند.

 

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
پانچ CNC
Author Rating
51star1star1star1star1star
Close Menu